دبی و دانستنی های آن

امارات متحده ی عربی یکی از کشورهای جنوبی خلیج فارس می باشد و پایتخت آن، شهر دبی است. حکومت امارات پادشاهی مشروطه و توسط امیر (محمدبن راشد ال مکتوم)  اداره می گردد و عالیجناب حمدان بن محمد ال مکتوم ولیعهد این پادشاهی می باشد.

دبی به دلیل شرایط خوب اقتصادی و وجود اماکن تفریحی بسیار و صنعت گردشگری و توریسیت به یک پایگاه امن جهت مهاجرت و تجارت جهانی تبدیل شده است و به دلیل نزدیکی به کشور ایران توجه ی ایرانیان را نیز به خود جلب کرده است.  

عدم نرخ تورم و مالیات اندک، صنعت جذب تورسیت، آرامش و امنیت، وجود مراکز تفریحی و تفریحات آزاد سرمایه داران را به مهاجرت، ثبت شرکت و اخذ اقامت در این کشور ترغیب می کند.

امارات متحده ی عربی یکی از کشورهای جنوبی خلیج فارس می باشد و پایتخت آن، شهر دبی است. حکومت امارات پادشاهی مشروطه و توسط امیر (محمدبن راشد ال مکتوم)  اداره می گردد و عالیجناب حمدان بن محمد ال مکتوم ولیعهد این پادشاهی می باشد.

دبی به شب های  زیبا و مملو از هیجان معروف است سواحل رویایی، کلاب های زیبا و رستوران های متعدد با ملیت های مختلف در این شهر رخ نمایی می کنند.

آب و هوای این شهرگرم و مرطوب است، در فصل زمستان دمای هوا کاهش پیدا می کند البته لازم به ذکر است که در این فصل دمای هوا به طور میانگین در روز حدود 22 درجه ی سانتی گراد و در طول شب حدود 15 درجه می باشد.

زبان مردم امارات 

محاوره و صحبت کردن در هر جای دنیا تنها راه ارتباط گرفتن انسانهاست.

زبان رسمی کشور امارات عربی است. در تمام ادارات و مراکز، زبان محاوره عربی  و انگلیسی می باشد. اما زبان  هندی نیز در امارات  بسیار رواج دارد.

درباره دبی

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی زبان دوم امارات می باشد و در اکثر مراکز خرید، اموزشگاههای رانندگی، مرکز درمانی و بیمارستان ها، هتل ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

 زبان هندی و اردو

بیشترین مهاجرت های کاری از هند و پاکستان به امارات صورت می گیرد به این همین دلیل صحبت کردن به این زبان ها نیز رواج پیدا کرده است.

ادیان

دین کشور امارات اسلام است اما تمام ادیان فارغ ازهر نوع خرافه و نژاد پرستی در صلح و ارامش زندگی می کنند و هیچ اجبار و اسراری برنوع نگرش انسان ها وجود ندارد.
این کشور با تمدن اندکی که دارد اما با سیاست صحیح توانست به رشد فرهنگی و شکوفایی اقتصادی دست یابد و در دنیا به یک کشور ایده ال برای کسب و کار و سرمایه گذاری و زندگی مبدل گردد.
یکی از زیبایهای چشم گیر در این کشور ساخت مساجد، کلیسا، معابد، حتی بت خانه در کناریک دیگر است و هر فردی با آیین خود در آنها به عبادت می پردازد.
در کشور مسلمان امارات حجاب اختیاری است و هیچ اجباری بر نوع پوشش افراد وجود ندارد و این مسئله به ایجاد اتحاد و هم بستگی در روابط دوستانه ی ادیان مختلف نقش مهمی را ایفا کرده است.

جاذبه ی گردشگری در دبی


در شهر دبی یک موزه ی بسیار قدیمی وجود دارد که در گذشته به نام قلعه ی الفهیدی نام داشت این قلعه برای دفاع از شهر و استقرار نیروهای نظامی ساخته شده بود. و بعدها به محلی برای زندگی امیرنشینان تبدیل شد.


در این شهر یک رودخانه به نام خور وجود دارد که تونل نفق الشندقه از زیر این و 4 پل از روی آن می گذرد. برج خلیفه بلند ترین برج جهان با ارتفاع 828 متر در 163 طبقه در شهر دبی می باشد این اسمان خراش به واسطه ی معماری خاص و وجود امکانات تفریحی و رفاهی مورد توجه توریست و گردشگران قرار گرفته است.

دبی مال یکی از مجلل ترین وبزرگترین مراکزخرید دبی، در کنار برج خلیفه واقع شده است. این مرکز خرید بیش از 1200 فروشگاه از برندهای مختلف دنیا را در بر دارد.

مراکز خرید دراین شهر بسیار زیاد است که به معرفی چندی از انها می پردازیم .
امارات مال
مارینا مال یا مرکز خرید دبی
فستیوال سیتی دیره
مرکز خرید ابن بطوطه

اکواریوم دبی در طبقه ی همکف دبی مال واقع شده است که به صورت یک تونل بزرگ شیشه ی طراحی گردیده است در این اکواریوم بیش از 130 گونه از آبزیان دریایی نگهداری می شود.

اکواریوم دبی


اکواریوم دبی در طبقه ی همکف دبی مال واقع شده است که به صورت یک تونل بزرگ شیشه ی طراحی گردیده است در این اکواریوم بیش از 130 گونه از آبزیان دریایی نگهداری می شود.

دریا و ساحل ، دبی را به یک شهر ساحلی بسیار زیبا با تفریحات گوناگون از قبیل قایق سواری، فضاهای مناسب برای افتاب گرفتن ،فلای برد، موج سواری، جت اسکی و غواصی معروف کرده است.

وجود ساحل های متعدد موجبات جذب گردشکران خارجی را فراهم ساخته است.از این روی ساحل جمیرا، ساحل مارینا، ساحل کایت و ساحل لامررا می توان نام برد.

سالن اپرای دبی واقع در خیابان شیخ محمدبن رشید قرار دارد، در این مکان کنسرت های بزرگ و جشنواره ها و سالنی برای نقش افرینی هنرمندان در عرصه ی تئاترمی باشد. این بنا با دیواره های شیشه ی به شکل یک لنج قدیمی ساخته شده است.

باغ گل دبی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دبی ، باغ گل می باشد. در این مکان شاهد یکی از زیباترین گل های دنیا در فضای بسیار جذاب و متفاوت با انواع و اشکال گونه های زیبا هستید.

کویر در قدیم به صحرای خشک و بی اب و علف مشهور بوده که هیج جذابیتی در آن وجود نداشت. در عصر جدید کویریکی از پر طرف دارترین مکان های تفریحی و گرشگری محسوب می گردد در کشور امارات تفریحات بسیاری در کویر وجود دارد که سافاری، شتر سواری، موتور چهارچرخ و شن اسکی را می توان نام برد.

حمل و نقل عمومی

فرودگاه و راه هوای بین المللی دبی با مساحتی بالغ بر 2،900 هکتار ساخته شده است و سومین فرودگاه پر رفت و آمد دنیا محسوب می گردد که دارای سه ترمینال بزرگ می باشد. این فرودگاه در شهر دبی و در مکان القرهود قرار گرفته است.

مترو

استفاده از مترو یکی از کار آمدترین و سریع ترین وسایل شخصی عمومی در شهر است، مهاجران و توریست از این وسیله ی حمل و نقل درون شهری بیشترین استفاده را دارند .

به دلیل بالا بودن نرخ تاکسی در دبی، استفاده از مترو یکی از راههای مقرون به صرفه و قابل دسترس برای مردم می باشد همین طور سرعت بالای حرکت قطارها در عدم اتلاف وقت کمک به سزای دارد خطوط مترو تمام نقاط دبی را پوشش می دهد.

هر قطار ازپنج واگن تشکیل شده است تمامی واگن ها مجهز به wi-fi هستند. چهار واگن از این قطارها قابل استفاده از کارت سیلور و برای عموم می باشد اما فقط یک واگن فقط با کارت طلای قابل استفاده است که همان واگن فرست کلاسمی باشد.

نقشه ی مترو دبی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با عقیلی (البستکی) تماس حاصل فرمایید.

share :

twitter
Telegram
Whatsapp

Related posts

English (UK)